آخرین خبرها

بایگانی دسته بندی ها : بیماری

چگونه کلیه هایی سالم داشته باشیم

201763023578351700a

به گزارش آکاایران: بسیاری از ما به کلیه‌های‌مان توجهی نمی‌کنیم، تا هنگامی که مشکلی بوجود بیاید. اما این اعضای لوبیا شکل که در زیر قفسه سینه قراردارند، نقش بسیار مهمی در سلامت بدن با به عهده دارند. کلیه سموم را از بدن دفع می‌کنند، خون را تصفیه می‌کنند و سه هورمون ترشح می‌کنند که یکی فشارخون را تنظیم می‌کند، یکی ... بیشتر بخوانید »

اطلاعاتی درباره ی بیماری های کلیوی

2112392501251372541747848229174134123239138

۲۳ تا ۳۰ آبان ماه، با عنوان "هفته حمایت از بیماران کلیوی" در کشور نامگذاری شده است. یكی از بیماری هایی كه افراد بسیاری در نقاط مختلف جهان با آن دست و پنجه نرم می كنند، "بیماری كلیوی" است. افراد از زمان بروز این بیماری، باید به طور مرتب و مداوم تحت درمان قرار بگیرند و زمانی كه دیگر هیچ ... بیشتر بخوانید »

فشار خون چیست؟

فشار خون چیست؟ فشار وارد شده از سمت خون به دیواره های عروق خونی که ناشی از پمپاژ قلب وحرکت خون در سیستم قلب و عروق به فشار خون شناخته  می شود. بیشتر مردم با فشار خون هیچ علامتی ندارند. یک فرد می تواند سالها فشار خون بالا داشته باشد، بدون آنکه متوجه شود. به همین دلیل پر فشاری خون ... بیشتر بخوانید »

کمبود مالی مهم ترین عامل در سوء تغذیه است

مستضعفین

دکتر کریمی: کمبود مالی مهم ترین عامل در سوء تغذیه است پزشک عمومی، در جمع بیماران کلیوی، با اشاره به این که بیماران کلیوی اغلب از قشر آسیب پذیر جامعه است،گفت: کمبود امکانات مالی عاملی برای سوء تغذیه است و  اغلب بیماران به دلیل این کمبودها به بیماری های جسمی و روحی خود توجهی ندارند. دکتر ناصرالدین کریمی به برخی ... بیشتر بخوانید »

غلظت ادرار مهم‌ترین علامت بیماری‌های کلیه در کودکان

بیماری کلیوی کودکان

یک فوق تخصص کلیه اطفال با بیان اینکه علائم بیماری‌های مزمن کلیه خود را در ادرار نشان می‌دهند، افزود: مهم‌ترین علامت نارسایی‌های کلیه، عدم غلظت ادرار است. دکتر داریوش فهیمی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این رابطه افزود: پدر ومادرها باید به ادرار کودکان توجه خاصی داشته باشند ... بیشتر بخوانید »