آخرین خبرها

بایگانی دسته بندی ها : بیماری کلیوی

چگونه کلیه هایی سالم داشته باشیم

201763023578351700a

به گزارش آکاایران: بسیاری از ما به کلیه‌های‌مان توجهی نمی‌کنیم، تا هنگامی که مشکلی بوجود بیاید. اما این اعضای لوبیا شکل که در زیر قفسه سینه قراردارند، نقش بسیار مهمی در سلامت بدن با به عهده دارند. کلیه سموم را از بدن دفع می‌کنند، خون را تصفیه می‌کنند و سه هورمون ترشح می‌کنند که یکی فشارخون را تنظیم می‌کند، یکی ... بیشتر بخوانید »

اطلاعاتی درباره ی بیماری های کلیوی

2112392501251372541747848229174134123239138

۲۳ تا ۳۰ آبان ماه، با عنوان "هفته حمایت از بیماران کلیوی" در کشور نامگذاری شده است. یكی از بیماری هایی كه افراد بسیاری در نقاط مختلف جهان با آن دست و پنجه نرم می كنند، "بیماری كلیوی" است. افراد از زمان بروز این بیماری، باید به طور مرتب و مداوم تحت درمان قرار بگیرند و زمانی كه دیگر هیچ ... بیشتر بخوانید »

تازه های درمان و پیشگیری سنگ کلیه

kidney-3

به طور کلي ميزان بروز سنگ کليه در جهان، خصوصا در زنان و با بالا رفتن سن، رو به افزايش است. سنگ‌هاي کليوي با بيماري مزمن کليه مرتبط هستند. پيشگيري از عود سنگ تا حد زيادي بستگي به نوع سنگ اوليه (به عنوان مثال سنگ‌هاي اگزالات کلسيم، فسفات کلسيم، سيستين، استروويت [فسفات آمونيوم منيزيم] يا اسيد اوريک) دارد. با وجود ... بیشتر بخوانید »

دلایل نارسایی کلیه در کودکان چیست؟

دلایل نارسایی کلیه در کودکان چیست؟   نارسایی کلیه در کودکان بسیار شایع است. دلایل نارسایی کلیه به ۲ دسته انتسابی (مادرزادی و ارثی) و اکتسابی تقسیم می شوند. معمولا کودکانی که زیر ۵ سال سن دارند، دلیل نارسایی کلیه شان بیماری های مادرزادی و ارثی است. بیماری های مادرزادی بیشترین علت ابتلای کودکان به نارسایی کلیه است که درون ... بیشتر بخوانید »

دو آزمایش برای تشخیص نارسایی کلیوی

دو آزمایش برای تشخیص نارسایی کلیوی از میان هر ۳ شهروند آمریکایی یک نفر با احتمال بروز مشکلات کلیوی روبه روست. همه افراد در هر زمانی ممکن است دچار شوند. اگر مشکلات کلیوی زود تشخیص داده و درمان شود می تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری و یا پیشرفت آن را کندتر کند. بیشتر افراد با مشکلات کلیوی زودرس بدون علامت ... بیشتر بخوانید »

فسفر چیست؟

فسفر چیست؟ فسفر یک ماده معدنی موجود در استخوان های شماست که به همراه کلسیم برای سلامت استخوان ها ضروری دارد و سبب قوام استخوان ها می شود. سطح نرمال فسفر ۲٫۵ الی ۴٫۵ میلی گرم در سی لیتر خون است. چرا فسفر برای شما مهم است؟ کلیه ها با کارکرد نرمال، فسفر اضافه را از خون دفع می کنند. ... بیشتر بخوانید »

نابودی کلیه ها با ۱۰ عادت غلط

کلیه ها یکی از مهم ترین اعضای بدن هستند که سلامتی این عضو از بدن بسیار حائز اهمیت است. ۱۰ عادت غلط در نابودی کلیه ها: ۱ – ننوشیدن مقدار کافی آب یکی از کارکردهای کلیه تصفیه خون و دفع سموم و مواد زائد بدن است. اگر به مقدار کافی آب ننوشیم این مواد زائد و سموم در بدن جمع ... بیشتر بخوانید »

چرا کلیه ها درد می گیرند؟

هر آدم سالمی دو کلیه به شکل لوبیا، به رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای و به اندازه مشت بسته ی خودش دارد. کلیه‌ها در طرفین ستون مهره‌ها و زیر دنده‌های تحتانی واقع شده‌اند و اغلب اعضای بدن برای عملکرد مطلوب به کلیه‌ها وابسته‌اند. هر کلیه اگرچه در مشت آدم جا می‌گیرد و نسبتا کوچک است، اما بالغ بر یک میلیون ... بیشتر بخوانید »

سنگ کلیه و روش های درمان آن

capture

سنگ کلیه سنگ دستگاه ادراری یکی از ناراحت کننده ترین بیماری ها است و یکی از این سنگها مربوط به کلیه می باشد.سنگ کلیه از ذرات کوچک و ریزی که گاه تا به اندازه یک توپ گلف متغیر بوده و در یک یا هر دو کلیه تشکیل می شود و گاهی به داخل حالب ها (لوله های عضلانی باریکی که ... بیشتر بخوانید »

تغذیه عامل مهم در بیماری کلیوی

food

نارسایی کلیه در پزشکی به شرایطی که در آن کلیه نتواند به طور منظم عمل کند گفته می‌شود و به معنی کاهش شدید عملکرد کلیه هاست. این بیماری زمانی اتفاق می‌افتد که آسیب به کلیه‌ها آنقدر شدید می‌شود که کارکرد این اندام‌ها به کمتر از ۱۰ درصد حد طبیعی می‌رسد. هنگامی که چنین وضعیتی رخ می‌دهد کلیه‌ها تقریبا دیگر نمی‌توانند مواد زائد بدن ... بیشتر بخوانید »