آخرین خبرها

بایگانی دسته بندی ها : ماهنامه دیالیز

دلایل نارسایی کلیه در کودکان چیست؟

دلایل نارسایی کلیه در کودکان چیست؟   نارسایی کلیه در کودکان بسیار شایع است. دلایل نارسایی کلیه به ۲ دسته انتسابی (مادرزادی و ارثی) و اکتسابی تقسیم می شوند. معمولا کودکانی که زیر ۵ سال سن دارند، دلیل نارسایی کلیه شان بیماری های مادرزادی و ارثی است. بیماری های مادرزادی بیشترین علت ابتلای کودکان به نارسایی کلیه است که درون ... بیشتر بخوانید »

دو آزمایش برای تشخیص نارسایی کلیوی

دو آزمایش برای تشخیص نارسایی کلیوی از میان هر ۳ شهروند آمریکایی یک نفر با احتمال بروز مشکلات کلیوی روبه روست. همه افراد در هر زمانی ممکن است دچار شوند. اگر مشکلات کلیوی زود تشخیص داده و درمان شود می تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری و یا پیشرفت آن را کندتر کند. بیشتر افراد با مشکلات کلیوی زودرس بدون علامت ... بیشتر بخوانید »

شرایط اهدا کننده کلیه چیست؟

شرایط اهدا کننده کلیه چیست؟ معمولا سن اهدا کننده بین ۲۰ تا ۵۰ سال است. اهدا کننده عضو باید هر دو کلیه اش سالم باشد، بیماری قبلی کلیوی و فشار خون نداشته باشد. اما اگر پیوند از جسد باشد در هر سنی می توان کلیه را برداشت. کلیه نوزادان را هم می توان برداشت و به بچه های بزرگ تر ... بیشتر بخوانید »

فشار خون چیست؟

فشار خون چیست؟ فشار وارد شده از سمت خون به دیواره های عروق خونی که ناشی از پمپاژ قلب وحرکت خون در سیستم قلب و عروق به فشار خون شناخته  می شود. بیشتر مردم با فشار خون هیچ علامتی ندارند. یک فرد می تواند سالها فشار خون بالا داشته باشد، بدون آنکه متوجه شود. به همین دلیل پر فشاری خون ... بیشتر بخوانید »

فسفر چیست؟

فسفر چیست؟ فسفر یک ماده معدنی موجود در استخوان های شماست که به همراه کلسیم برای سلامت استخوان ها ضروری دارد و سبب قوام استخوان ها می شود. سطح نرمال فسفر ۲٫۵ الی ۴٫۵ میلی گرم در سی لیتر خون است. چرا فسفر برای شما مهم است؟ کلیه ها با کارکرد نرمال، فسفر اضافه را از خون دفع می کنند. ... بیشتر بخوانید »