آخرین خبرها

بایگانی دسته بندی ها : کلیه

تازه های درمان و پیشگیری سنگ کلیه

kidney-3

به طور کلي ميزان بروز سنگ کليه در جهان، خصوصا در زنان و با بالا رفتن سن، رو به افزايش است. سنگ‌هاي کليوي با بيماري مزمن کليه مرتبط هستند. پيشگيري از عود سنگ تا حد زيادي بستگي به نوع سنگ اوليه (به عنوان مثال سنگ‌هاي اگزالات کلسيم، فسفات کلسيم، سيستين، استروويت [فسفات آمونيوم منيزيم] يا اسيد اوريک) دارد. با وجود ... بیشتر بخوانید »

دلایل نارسایی کلیه در کودکان چیست؟

دلایل نارسایی کلیه در کودکان چیست؟   نارسایی کلیه در کودکان بسیار شایع است. دلایل نارسایی کلیه به ۲ دسته انتسابی (مادرزادی و ارثی) و اکتسابی تقسیم می شوند. معمولا کودکانی که زیر ۵ سال سن دارند، دلیل نارسایی کلیه شان بیماری های مادرزادی و ارثی است. بیماری های مادرزادی بیشترین علت ابتلای کودکان به نارسایی کلیه است که درون ... بیشتر بخوانید »

دو آزمایش برای تشخیص نارسایی کلیوی

دو آزمایش برای تشخیص نارسایی کلیوی از میان هر ۳ شهروند آمریکایی یک نفر با احتمال بروز مشکلات کلیوی روبه روست. همه افراد در هر زمانی ممکن است دچار شوند. اگر مشکلات کلیوی زود تشخیص داده و درمان شود می تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری و یا پیشرفت آن را کندتر کند. بیشتر افراد با مشکلات کلیوی زودرس بدون علامت ... بیشتر بخوانید »

شرایط اهدا کننده کلیه چیست؟

شرایط اهدا کننده کلیه چیست؟ معمولا سن اهدا کننده بین ۲۰ تا ۵۰ سال است. اهدا کننده عضو باید هر دو کلیه اش سالم باشد، بیماری قبلی کلیوی و فشار خون نداشته باشد. اما اگر پیوند از جسد باشد در هر سنی می توان کلیه را برداشت. کلیه نوزادان را هم می توان برداشت و به بچه های بزرگ تر ... بیشتر بخوانید »

فشار خون چیست؟

فشار خون چیست؟ فشار وارد شده از سمت خون به دیواره های عروق خونی که ناشی از پمپاژ قلب وحرکت خون در سیستم قلب و عروق به فشار خون شناخته  می شود. بیشتر مردم با فشار خون هیچ علامتی ندارند. یک فرد می تواند سالها فشار خون بالا داشته باشد، بدون آنکه متوجه شود. به همین دلیل پر فشاری خون ... بیشتر بخوانید »

فسفر چیست؟

فسفر چیست؟ فسفر یک ماده معدنی موجود در استخوان های شماست که به همراه کلسیم برای سلامت استخوان ها ضروری دارد و سبب قوام استخوان ها می شود. سطح نرمال فسفر ۲٫۵ الی ۴٫۵ میلی گرم در سی لیتر خون است. چرا فسفر برای شما مهم است؟ کلیه ها با کارکرد نرمال، فسفر اضافه را از خون دفع می کنند. ... بیشتر بخوانید »

نابودی کلیه ها با ۱۰ عادت غلط

کلیه ها یکی از مهم ترین اعضای بدن هستند که سلامتی این عضو از بدن بسیار حائز اهمیت است. ۱۰ عادت غلط در نابودی کلیه ها: ۱ – ننوشیدن مقدار کافی آب یکی از کارکردهای کلیه تصفیه خون و دفع سموم و مواد زائد بدن است. اگر به مقدار کافی آب ننوشیم این مواد زائد و سموم در بدن جمع ... بیشتر بخوانید »

چرا کلیه ها درد می گیرند؟

هر آدم سالمی دو کلیه به شکل لوبیا، به رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای و به اندازه مشت بسته ی خودش دارد. کلیه‌ها در طرفین ستون مهره‌ها و زیر دنده‌های تحتانی واقع شده‌اند و اغلب اعضای بدن برای عملکرد مطلوب به کلیه‌ها وابسته‌اند. هر کلیه اگرچه در مشت آدم جا می‌گیرد و نسبتا کوچک است، اما بالغ بر یک میلیون ... بیشتر بخوانید »

سنگ کلیه و روش های درمان آن

capture

سنگ کلیه سنگ دستگاه ادراری یکی از ناراحت کننده ترین بیماری ها است و یکی از این سنگها مربوط به کلیه می باشد.سنگ کلیه از ذرات کوچک و ریزی که گاه تا به اندازه یک توپ گلف متغیر بوده و در یک یا هر دو کلیه تشکیل می شود و گاهی به داخل حالب ها (لوله های عضلانی باریکی که ... بیشتر بخوانید »

ارتباط کم کاری کلیوی و بیماری قلبی

index.jpg989

در صورتی که با کم کاری کلیه هایتان مواجه شدید توصیه می کنیم هر چه سریع تر به درمان آن بپردازید چون عاملی برای تهدید سلامت قلب و عروقتان به شمار می آید    مطالعه جدیدی بیان می‌کند که حتی افول ناچیز عملکرد کلیه می‌تواند به آسیب قلبی بی‌انجامد. مؤلف ارشد مطالعه، دکتر جاناتان تون‌اند، استاد بیماری‌های قلب در بیمارستان ... بیشتر بخوانید »