آخرین خبرها

گفتگوی محمد ابراهیم زرگر مدیر انجمن خیریّه حمایت از بیماران کلیوی شعبه قاین با خبرنگار نسیم قاین

محمدابراهیم زرگر مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی شعبه قاینات در گفتگو با خبرنگارنسیم قائن گفت: انجمن خیرین، شعبه قاین در آذر ماه سال ۸۲ تشکیل و با گذشت ۱۳سال از تاسیس توانسته است گامی هر چند کوچک درجهت خدمت به بیماران نیازمند اعم از دیالیزی، پیوندی، مزمن کلیوی، سرطانی، قلبی، صرعی و… بردارد و گرهی کوچک از مشکلات آنها را باز کند.

وی گفت: در حال حاضر ۸۲ بیمار تحت پوشش انجمن بوده که ۳۷ نفر دیالیزی و بقیه پیوندی و مزمن کلیوی و … هستند.

مسئول انجمن حمایت از بیماران کلیوی با بیان اینکه این انجمن توانسته است سال گذشته در جهت کمک به نیازمندان ۱۰میلیون تومان وجه نقد و ۶ میلیون و۵۰۰ هزار تومان به صورت غیرنقدی (شامل برنج، قند، چای، مواد شوینده و بهداشتی) بین بیماران نیازمند توزیع کند اظهارداشت: این هزینه ها توسط مردم وخیرین جمع آوری و اهدا شده است.

زرگرگفت: یکی از اهداف انجمن های کلیوی کشور طبق اساسنامه احداث درمانگاه و کلینیک های خیریه با هدف کمک به بیماران نیازمند است که با توجه به این که مردم بافت قدیمی شهرقاین با جابجایی بیمارستان از امکانات دولتی درمانی محروم شده بودندلذا با پیشنهاد خیرین وبا مشورت کارشناسان وپزشکان ،مجتمع درمانگاهی جوادالائمه(ع)در ۴طبقه طبق استانداردها و ضوابط وزارت بهداشت و درمان ساخته شد.

 

استقرار پزشک عمومی ومتخصص دراین درمانگاه خواسته به حق مردم

وی افزود: درمانگاه امام جواد (ع) با حضور یک پزشک عمومی و بخش تزریقات و پانسمان از خرداد ماه ۹۴ فعال شدکه اخیرا بدلیل کمبود پزشک عمومی در شیفت صبح با مشکل مواجه شده و بدنبال جذب پزشک هستیم.

عضوهیئت موسس درمانگاه خیریه جوادالائمه قاین ضمن تقدیر وتشکر از دکتر قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند که فروردین ۹۴  سرکشی از این مکان داشته اند گفت: آنچه خواسته مردم است و بنده به عنوان عضوی از  انجمن حمایت از بیماران کلیوی و عضوهیئت موسس این درمانگاه از مسئولین درخواست دارم که با توجه به این که این مکان با هزینه های زیادی توسط خیرین ساخته شده است ومردم در بافت قدیمی شهر که حدود  6 کیلومتر با بیمارستان فاصله دارند از نعمت های درمانی محروم هستند لذا مسئولین لطفی داشته و درجهت رفاه حال مردم این منطقه نسبت به استقرار پزشکان اعم از عمومی و متخصص دراین مکان اقدام نمایند.

زرگر افزود: انتظار کلیه خیّرینی که برای ساخت این موسسه خیریه کمک کرده اند این است که استفاده بهینه ای از این ساختمان داشته باشیم .

وی گفت: اگرچه پایگاه غدیر دراین مکان مستقر است اما این پایگاه بهداشتی درمانی، پزشک عمومی ندارد و دندانپزشک هم حدود ۱ ماه است بازنشست شده است و فقط خدمات بهداشتی به مادران وکودکان در این پایگاه صورت می گیرد.

زرگر در خصوص بخش رادیولوژی و سونوگرافی این درمانگاه گفت: ساختمان با همت خیرین ساخته شده است و تجهیزات نیز توسط یک خیردرسال ۹۳  اهدا شده است و با گذشت ۲ سال از اهدای این تجهیزات اما هنوز نتوانسته ایم بخش رادیولوژی را نیز راه اندازی نماییم.

وی گفت: با توجه به پیگیری های انجام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سایت انرژی اتمی جهت تایید نصب دستگاههای رادیولوژی اقدام شده است ومنتظر دریافت پاسخ از سوی مسئولین مربوطه در سایت انرژی اتمی هستیم تا بتوانیم این بخش را نیز راه اندازی کنیم.

زرگر با درخواست از پزشکان قاینی مقیم سایر شهرها گفت: از همه همشهریان خود درخواست عاجزانه داریم تا حداقل هرچند مدتی که برای دیدار با خانواده به وطن خود سفر می کنند در امر خدمات درمانی به مردم شهرستان با این درمانگاه همکاری داشته وحداقل دین خودرا به مردم شهرشان ادا کنند.

وی افزود: در حال حاضرحدود ۹ماه است که دکتر مرتضوی مقدم فوق تخصص ریه به صورت ماهانه با این درمانگاه همکاری دارند که جای تقدیر وتشکر دارد.

تغییر در نیات خیرین ممکن نیست

زرگر در بخش دیگری از این گفتگو گفت: کمک های خیرین به این درمانگاه با نیات مشخص است و نوع نیت هر خیری در بخش کمک به نیازمندان، خرید وسایل و تجهیزات پزشکی، ساخت و ساز درمانگاه و… مشخص است و ما به عنوان مجری اجرای نیات واقفین نمی توانیم خارج از نیات آنهاعمل کنیم و لذا هرکمکی که صورت می گیرد در همان بخش هزینه می شود.

(برگرفته از سایت نسیم قاین؛ کد مطلب:۱۸۲۹۰، تاریخ انتشار:۲۵ آبان ۱۳۹۵، ۱۹:۰۵)

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>