آخرین خبرها

غلظت ادرار مهم‌ترین علامت بیماری‌های کلیه در کودکان

یک فوق تخصص کلیه اطفال با بیان اینکه علائم بیماری‌های مزمن کلیه خود را در ادرار نشان می‌دهند، افزود: مهم‌ترین علامت نارسایی‌های کلیه، عدم غلظت ادرار است.

دکتر داریوش فهیمی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این رابطه افزود: پدر ومادرها باید به ادرار کودکان توجه خاصی داشته باشند به عنوان مثال آنها باید توجه داشته باشند که هنگام ابتلا به اسهال، ادرار کودک غلیظ شده و اگر ادرار کودکی به آن غلظت نرسد دچار نارسایی کلیه است.

وی ادامه داد: پرنوشی، پرادراری و شب ادراری نیز از علائم بیماری‌های کلیه است و اگر کودکی نصف شب هنگام خواب بیدار شده و آب بخورد نیز مشکوک به نارسایی کلیه است.

به گفته عضو هیات علمی دانشگاه تهران، برخی از بیماری‌ها ممکن است در زمان جنینی به وجود آمده و ناشی از عدم تکامل یا رشد نابجای بافت‌ها باشد.

این فوق تخصص کلیه اطفال با بیان اینکه برخی بیماری‌های کلیه پیش از تولد نیز قابل تشخیص‌ هستند، افزود: این بیماری‌ها در بسیاری از مواقع قابل کنترل بوده و درمان می‌شوند،‌ اما برخی بیماری‌ها درمان قطعی ندارند.

وی در پایان اظهار کرد: البته خانواده‌ها باید توجه داشته باشند عدم غلظت ادرار و پرنوشی همیشه هم به معنای نارسایی کلیه نیست اما در صورتی که تکرار شده و به صورت مزمن درآیند حتما باید به پزشک مراجعه کنند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>